تبلیغات
IRANIAN BLOGGERS TEAM - IsoBuster

Bad boy store

هر Dvd فقط 1000 تومانبا پست پیشتاز رایگان

تصـــــــویر تصادفی
منوی کاربـری

پیغام مدیر : به شما كاربر گرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید . برای آگاهی از امكانات این وبلاگ خواهشمندم كه تا آخر صفحه این وبلاگ را مشاهده نمایید .

 ...............................

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    ذخیره كردن صفحه!   اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها!   لینک RSS

 ..............................

آخرین محصولات فروشگاه
چت بامدیـــــر
لینك دونی
جستجو
  
نظر سنجی

» در مورد کدام موضوع بیشتر مطلب بگذاریم؟

آرشیو
طراح قالب

بخش : دانلود ,

نجات CD های خراب با برنامه IsoBuster

 

اگر خراشهای CD به اندازه ای باشد كه كامپیوتر نتواند آن را اجرا كند، چه باید كرد؟ قبل از اینكه از گوش كردن به CD صوتی یا بازی كردن با CD بازی خود ناامید شوید، بد نیست كه نظری به برنامة IsoBuster بیندازید.

این برنامه در جایی كه ویندوز از خواندن CD عاجز می ماند، وارد عمل می شود. این نرم افزار رایگان بوده و می توانید آن را از طریق سایت تبیان دریافت كنید . از جمله ویژگی های این برنامه امكان فارسی كردن منو ها و  گزینه های آن است . پس از دریافت فایل برنامه و اجرای فایل فشرده شده با دو فایل مواجه خواهید شد .  ابتدا فایل IsoBuster 1.5 (English Only) Setup.exe  را اجرا كرده و پس از نصب برنامه ، فایل Farsi.dll  را در مسیر نصب برنامه و در پوشه Lang كپی كنید.  پس از اجرای برنامه در مرتبه اول با گزینه هایی مواجه می شوید كه به شما امكان وارد كردن كد رجیستر برنامه وجود دارد . هر چند این برنامه رایگان است ، اما نسخة حرفه ای آن IsoBuster, Pro version، فروشی بوده و به همراه خود امكانی را دارد كه می تواند اطلاعات را از CD ها به صورت Universal Disk Format دوباره ایجاد كند.

پس از فعال شدن برنامه بر روی گزینه  Options  رفته و سپس گزینه Languages را از منو انتخاب كنید . در پنجره Optiond  بر روی زبانه Language  كلیك كرده و سپس Farsi  را از پنجره پیدا كنید . پس از انتخاب گزینه Ok منوهای برنامه فارسی می شوند.

 

 

این برنامه  می تواند فایل ها را از روی CD های خراب یا مشكل دار باز خوانی و روی هارد دیسك ضبط كند. در نتیجه، در اغلب موارد می توانید اطلاعات از دست رفتة خود را دوباره زنده كنید.

امروزه CD ها، به شرطی كه با دقت زیادی نگهداری شوند، به عنوان یك ابزار ذخیره طولانی مدت اطلاعات، مطرح هستند. در غیر این صورت، خراشهایی روی سطح حساس CD پدیدار می شود. اگر تعداد خراشها زیاد شود، امكان اینكه ویندوز نتواند آن را بخواند یا اجرا كند، افزایش می یابد. در این حالت دیگر نمی توانید به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا كنید و CD، غیر قابل استفاده می شود.

یكی از مواردی كه باعث می شود نتوانید از یك CD استفاده كنید، رایت ناموفق CD آن است. كسی كه مرتب با رایت CD سر و كار داشته باشد، مطمئناً خطای “Buffer-Underrun” را بخوبی می شناسد. این خطا هنگام رایت در نبود فناوری به اصطلاح “Burn Proof” ظاهر می شود. ( هنگام رایت، ناگهان اطلاعات در Buffer دستگاه رایت كننده ذخیره نمی شود و جریان اطلاعات لازم و مداوم برای ادامة روند رایت قطع می شود).

نتیجة این خطا این است كه كل روند رایت قطع می شود و CD خام ( نیمه كاره ) به یك وسیله تزئینی تبدیل می شود. CD های خامی كه امروزه به دلیل قیمت پایین مورد توجه قرار می گیرند، احتمال خراب شدنشان به هنگام رایت كردن زیاد است.

در این حالت، چارة كار، برنامة نجات بخش IsoBuster است، این نرم افزار مفید و كاربردی، مكانیزم ویندوز را جهت خواندن CD دور می زند و مستقیماً به درایو دسترسی پیدا می كند. بدیهی است كه CD آسیب دیده باز هم غیر قابل استفاده می ماند و اجرا نخواهد شد، اما شما با IsoBuster می توانید همة فایل ها را از روی CD خراب، مشاهده و روی هارد خود بریزید. سپس Datatrack , Audiotrack مورد دلخواه خود را بروی یك CD جدید رایت كنید.

تك تك فایل های CD تصویری نیز كه توسط برنامه های Nero و Clone-CD رایت شده اند، می توانند با IsoBuster دوباره خوانی شوند. این نرم افزار رایگان، همة انواع CD های رایج مانند: CD-Rom ، DVD ، SVCD و VCD را پشتیبانی می كند.

فایل های تصویری مانند bin ، iso و img برای IsoBuster هیچ گونه مشكلی ایجاد نمی كنند. شرایط اجرای این برنامه خیلی راحت است. شرط اساسی برای راه اندازی آن، نصب درست و صحیح درایور ASPI است كه در ویندوز  Meیا 9x  به صورت پیش گزیده وجود دارد. كاربران ویندوزهای NT ، 2000 و XP باید درایور ASPI را به شرطی كه برنامة جدید رایت نصب نشده باشد، از سایت Adaptec ، بصورت download دریافت كنند.

هنگام استارت برنامه روی كلید Free.func.only كلیك كنید. سپس همة عملكردهای ذكر شده در بالا در اختیار شما قرار خواهد داشت.

 

دانلود

حجم فایل : 2.57 MB

از اطلاعات زیر برای رجیستر کردن استفاده کنید:
Registration_ID: monster@zwt.com_PN7ZQ30ROWE94TYXW
Code: 1175724B-E769722B-233D3200-CEA41533-ACA4C512-416F8E6F
در غیر اینصورت از فایل زیر استفاده کنید:
http://www.tebdown.com/Download/IsoBuster191.rar
 


نوشته شده در - ساعت -

لینك ثابت   نویسنده : S@t@n ساعت 11:01 ق.ظ تاریخ : سه شنبه 11 دی 1386   نظرات ()

:: مطالب پیشین